Kino pro každého

APK a všichni dobří kinaři

Vážení kinaři

Na Valné hromadě APK v Koutech jsme vám představili nadaci Mathilda, která podporuje nevidomé spoluobčany a zmínili jsme, že nový film Jana Svěráka Po strništi bos by mohl být vybaven audio popisem pro zrakově postižené diváky a titulky pro sluchově postižené. Podařilo se nám spolupráci mezi producentem, Mathildou a námi stvrdit a aktuálně se pracuje na DCP, které bude plně vybaveno pro hendikepované diváky. Na našem setkání jsem zmiňoval, že výroba takovéhoto DCP je dosti nákladná a že budeme potřebovat sehnat nějaké peníze, abychom mohli zaplatit všechny spolupracovníky, kteří titulky a audio popis vyrábí. Postprodukce byla dohodnuta u společnosti UPP zdarma.

Když jsem toto zmiňoval, část z vás mě oslovila, že byste byli ochotni sami na takovouto věc přispět a neměli byste problém s propagací projektu ve vašich kinech.

A je to zde, pokud vaše nabídka stále platí, je možné přispět na konto Nadace Mathilda  8504 8504 / 0300 variabilní symbol 111. Potřebujeme vybrat částku kolem 50.000 Kč, která pokryje náklady primárně na tvůrce jednotlivých „stop“ a na další aktivity spojené s prezentací těchto technologií na venek. Mathilda vám na vyžádání vystaví darovací smlouvu.

Dále jsme se rozhodli zkusit do projektu zapojit i naše diváky, pokud by chtěli přispět, a vytvořili jsme slide, který byste mohli pouštět před projekcemi a prezentovat na svých webech a sociálních sítích. Slide je v příloze ve formátu PDF ze kterého si můžete převést do čehokoliv.

Další informace o projektu naleznete na www.kinoprokazdeho.cz

Děkuji moc za váš čas, který jste věnovali tomuto dopisu a budu moc rád, pokud se do projektu zapojíte.

S pozdravem Petr Vítek

Bio Central (kino, které na projekt již poslalo 1000 Kč)

psb-screen-16-9-mathilda-1-2

postrnisti_mathilda