POZVÁNKA NA SEMINÁŘ – Distribuční nabídka nezávislých filmů a alternativního obsahu

 

POZVÁNKA NA SEMINÁŘDistribuční nabídka nezávislých filmů a alternativního obsahu – úskalí a možnosti

úterý 5.6.2018 od 10.30 hod., kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1

Seminář Distribuční nabídka nezávislých filmů a alternativního obsahu
– úskalí a možnosti

V dnešní době, kdy v návštěvnosti kin vedou americké blockbustery se superhrdiny nebo současné české hrané filmy, je poptávka po méně diváckých filmech menší, než bychom si přáli. Díky digitalizaci kin a s tím spojené změně dramaturgie a programování mají okrajové segmenty distribuční nabídky a alternativní obsah svůj prostor. Ten je však značně omezený a pro kina znamená nejistotu.

Cílem semináře je otevřeně diskutovat o potenciálu nezávislých filmů (alternativních programů), společně pojmenovat úskalí a rizika jejich distribuce a tím rozšířit možnosti šíření těchto filmů a programů. Seminář by měl probíhat v dialogu distributorů s kinaři, jejichž zkušenosti a požadavky jsou pro úspěch každého filmu zásadní.

Přijďte se aktivně zúčastnit semináře, prezentovat svoji vizi a své zkušenosti. Sdílení informací a diskuze s ostatními profesionály může rozšířit možnosti distribuce a programování a pomůže vám oslovit další diváky.

Seminář se bude skládat z příspěvků zástupců distribučních společností, kin a panelové diskuze. V příloze naleznete bližší informace o semináři.

Prosím, účast na semináři potvrďte do pátku 25.5.2018,  zde .

 

Pokud máte zájem prezentovat vlastní zkušenosti s distribucí či uváděním nezávislých filmů, neváhejte nás kontaktovat: Tomáš Žůrek (tomas.zurek@nfa.cz), Iva Žáková (iva.zakova@nfa.cz).

Nabízíme prostor pro prezentaci vaší společnosti či aktuálního projektu, místo v diskuzním panelu.

 

Tomáš Žůrek

Vedoucí obchodního oddělení
Národní filmový archiv

Malešická 14,
130 00 Praha 3

Tel: +420 778 487 857

Email: Tomas.zurek@nfa.cz

www.nfa.cz