Digitraining Plus v ČR

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
Asociace provozovatelů kin se stala spolupořadatelem programu DigiTraining Plus. Jedná se o mezinárodní setkání profesionálů pracujících v oblasti kin a kinematografie. V letošním roce hostí tento program Praha a Bratislava. Termín konání je od 26. srpna do 30. srpna. Program v tuto chvíli ještě upřesňujeme, dovolte mi ale, abych Vám sdělil, že 26. srpna je slavnostní zahájení celého programu, takzvaný otevřený den, který je přístupný všem kinařům v České republice.
V tuto chvíli potřebujeme jako pořadatel vědět, kolik z Vás by mělo zájem zúčastnit se celého kurzu, kde vystoupí například tito hosté:

Peter Bosma, Lector filmových studií z Nizozemska, zabývá se teorií programování kin, 20 let působil v kině LantarenVenster v Rotterdamu
Michael Karagosian, zakladatel a prezident firmy , MKPE Consulting ve Velké Británii, zabývá se konzultacemi v oblasti digitální technologie, svojí práci nabízí nejen kinům, ale i významným režisérům
Petr Vítek, Director Pro-DIGI o.s.
David Horáček, Premiere Cinemas Czech
Nick Varley, ředitel marketingu distribuční společnosti Park Circus Limited , která drží práva k desítkám klasických evropských i hollywoodských titulů také pro ČR (Amelie z Montmartru, Bio ráj, Most u Remagenu, Americká noc)
Dave Monk, CEO, EDCF, zabývá se například vývojem DLP čipů do digitálních projektorů, pracuje pro Texas Instruments.
Linda Arbanová, Project Manager, Aeroskola

Podmínkou účasti je velmi dobrá znalost angličtiny, protože se předpokládá práce v mezinárodních týmech. Celkem se zúčastní 30-40 lidí z celé Evropy, pro ČR máme vyčleněno 10 míst. Základní cena je pro české účastníky 860 Euro, stipendium agentury Mediasales snižuje cenu na 620 Euro.
Potřebujeme, aby se aktivity účastnili ti kinaři, kteří mají o svůj obor opravdový zájem, chtějí v něm dlouhodobě pracovat a umí anglicky. Proto bychom uvítali, kdyby spolu s žádostí o zařazení do programu DigiTraining přišel i stručný životopis. Přednost budou mít ti uchazeči, kteří se již v minulosti účastnili nějakého mezinárodního programu, ať už se jedná o odborný kurz, stáž, nebo například jen projekt Erasmus apod. Výhodou může být také například předchozí pobyt v zahraničí nebo zkouška z anglického jazyka. Potřebujeme, aby se ti z vás, kteří splňují uvedené předpoklady a mají zájem, přihlásili, a to i v případě, pokud mají pochybnosti o možnosti zaplatit kursovné. APK nepředpokládá, že by čeští účastníci platili plnou cenu. Jako představenstvo jsme připraven, v případě zájmu českých kinařů, jednat i o mimořádném stipendiu.
Volný den,  proběhne ve středu 26. srpna v kině Světozor v Praze. Tady naopak chceme požádat všechny naše členy, které zajímá problematika kin v mezinárodním kontextu, aby přišli, i když anglicky neumí. Celý středeční program bude tlumočen do sluchátek a je zcela zdarma.
Termín pro přihlášení do kurzu přes APK je 29. 6., svůj zájem projevte na emailu ondrej.sir@apkcs.cz
Mgr. Ondřej Šír
Předseda představenstva Asociace provozovatelů kin

 

příloha: Dopis kinům – digitraining Plus